Історія школи

Біля берегів  бурхливого Дністра розташоване мальовниче місто Новий Калинів, яке потопає в зелені. Стрункі та високі тополі чи не найкраще можуть розповісти про історію міста, адже все розпочалося з них.

В серпні 1960 року на аеродром с. Калинів перебазувався прославлений в боях Великої Вітчизняної війни 340 Бреславський  окремий авіаційний полк.

З кожним роком містечко зростало і разом з тим потреби в житті та побуті.

З 1970 року військове  містечко почали розбудовувати. Збудовано вісімнадцять 5-ти поверхових будинків, перукарню і кафе, медпункт, профілакторій для льотного складу та 2 котельні.

Місто живе і розвивається. На сьогодні в місті проживає понад 4000 чоловік. Середній вік населення – це люди до 30 років. У місті природній приріст населення. Але життя не існує без проблем.

Одним із найважливіших проблем було будівництво (добудова) середньої школи. Потреба в школі очевидна. Щоденно протягом навчального року 250 учнів доїжджали на п’яти автобусах до шкіл м. Самбора. Друга частина учнів навчалася в школі с. Корналовичі, яка розташовувалася на відстані 6 км. 209 учнів 1-4 класів навчалися в  пристосованих приміщеннях с. Калинів. На даний час у Калинові  проживає 716 дітей шкільного віку.

Виходячи із складності доїзду учнів в різні школи та великі незручності для батьків постало питання про будівництво школи у м. Новий Калинів.

У 1992 р. розпочато будівництво середньої школи у смт. Калинів. Надія на те, що до 1 вересня 1998 року, а щонайбільше до 1 січня 1999 року першу чергу здадуть, була такою великою, що районний відділ освіти навіть вирішив призначити на посаду її директора Ореста Янушевича, вчителя фізичного виховання та історії з Дублян. Правда, поки що на громадських засадах. Але навіть за такої умови Орест Михайлович старався як міг, та через припинення фінансування  роботи по  будівництві школи припинилися.

Разом з Орестом Янушевичем намагалися зрушити цю гостру проблему педагогічний колектив місцевої початкової школи, не стояли і осторонь жителі Калинова, звертаючись до різних інстанцій, в тому числі і до міністра оборони Кузьмука О.І., а також Президента України. Домагались продовження робіт і керівництво райдержадміністрації та селищної ради, яку очолював Юзвяк Б.О..

Замовником будівництва школи в смт. Калинів виступає КЄУ Прик В.О.

Як вже було  згадано, будівництво ведеться з 1992 року за рахунок коштів Міністерства оборони України. Будівельна готовність об’єкта на цей час становила 65 відсотків.

Для продовження будівництва хоча б до здачі першої черги школи в Калинові потрібне  масштабне фінансування Міністерством оборони, яке і виділили 700 тисяч гривень. З 1 травня 1999 року роботи на школі були поновлені. І саме на фініші ХХ ст. на Самбірщині відбулася подія, про яку довідалася вся Україна. А було це відкриття середньої школи в селиші міського типу Новому Калинові. На відкритті школи в Новому Калинові побувало стільки генералів, що може, на деяких маневрах не буває.

А особливо значення надав її приїзд у Новий Калинів Міністра оборони України генерала армії Олександра Кузьмука, інших високих військових чинів, голови облдержадміністрації Степана Сенчука, народного депутата Івана Біласа. Зустріли їх пишним короваєм.

Олександр Кузьмук став хресним батьком школи, тож і подарунок  на христини привіз солідний. Це по – перше, велика бібліотека з художньою літературою і підручниками, телевізор, комп’ютерний клас, тенісні столи та інше.

А найцінніший подарунок – це сама школа. Свідоцтво про передачу її селищу  та символічний ключ Міністр оборони вручив директору школи Оресту Янушевичу.

Отримала школа подарунки від облдержадміністрації. Західне оперативне командування подарувало школі автобус ПАЗ-672. Після вручення символічного ключа і пере різання стрічки, духовенство, зокрема два єпископи відправили молебень і посвятило приміщення школи, а гості оглянули світлі класи, спортивну і актову зали.

І ось настала щаслива мить, лунає шкільний дзвінок, і радісні учні заходять в через символічну арку з вишитих рушників. У добру путь в країну знань!

На цьому не закінчився візит Міністра оборони в Новий Калинів. Він і гості посадили яблуні в саду біля школи.

Школу здано, але фактично лише половину будови. Робота на ній триватиме…